Noc Muzeów w Collegium Maius

W ramach Nocy Muzeów w Collegium Maius Wydawnictwo Naukowe UAM serdecznie zaprasza na stoisko książkowe w Holu głównym od godz. 17.00 do 21.00. Tam też od godz. 17 do 1 w nocy odbędzie się akcja „Utrwalimy Wasze wspomnienia” i zbiórka informacji do wykorzystania w powstającym Muzeum UAM. Wydarzeniu towarzyszy. Przyjdź, opowiedz o swoim uniwersytecie, o latach studiów, mistrzach, kolegach. Przynieś fotografie, dokumenty i inne pamiątki. Noc Muzeów w Collegium Maius jest częścią obchodów Dekady Jubileuszowej UAM.

Program /zobacz plakat/:

• 17.00 - otwarcie wystawy w Collegium Maius. Od kolonizatorów do polonistów
  • 17.30 - Uniwersytet wrastający w miasto - prof. Andrzej Gulczyński (Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  • 18.00 - Nowi lokatorzy - filolodzy, teatrolodzy

Opowiem Wam o moim Uniwersytecie:

• 18.30 - prof. Magdalena Jaroszewska (Wydział Matematyki i Informatyki)
  • 19.30 - prof. Kazimierz Ziemnicki (Wydział Biologii)
  • 20.30 - prof. Andrzej Kostrzewski (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych)

Ponadto w programie:

• 21.30 - Collegium Maius na widokówkach – mgr Jakub Skutecki (Biblioteka Uniwersytecka)
  • 22.00 - Spacer z historykiem sztuki – dr hab. Piotr Korduba (Wydział Historyczny)
  • 23.00 - Spacer medyczny z wizytą u Rektora – mgr Ewa Sumelka i prof. Michał Musielak (Uniwersytet Medyczny)