Graficzne lustra osobowości

• Rok wydania: 2017
  • ISBN: 978-83-232-3200-1
  • Rodzaj oprawy: twarda, folia matowa + lakier UV

W opracowaniu albumowym autor nawiązuje do sposobu i charakteru komunikacji kaliskich twórców, artystów plastyków, nauczycieli akademickich UAM z drugim człowiekiem w wizualnym przekazie własnych artystycznych prawd, definiowanych graficzną oraz rysunkową czernią. Przybliża sylwetki artystyczne wybranych twórców, ukazując specyfikę ich warsztatu, źródła inspiracji, jak również sposoby interpretowania rzeczywistości czy przestrzeni bezpośrednio lub pośrednio z nią powiązanej. Przypadające w 2017 roku trzydziestolecie istnienia w strukturze UAM kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu skłania do przedstawienia idei i roli kształcenia artystycznego w wybranym medium, czyli grafice warsztatowej. Publikacja jest hołdem dla nauczycieli, mentorów autora, których twórczość i praca dydaktyczna ukształtowała kilka pokoleń kreatorów, edukatorów i popularyzatorów kultury i sztuki.