Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej w starej i już niebawem w nowej odsłonie

Od 15 do 17 listopada świętowaliśmy nasz jubileusz – to już 20 lat wspólnych przeżyć czytelniczych i wydawniczych, za co z całego serca wszystkim Wydawcom i Czytelnikom dziękujemy!

W tym jubileuszowym roku odbyło się wiele różnorodnych spotkań towarzyszących targom: na otwarciu ogłoszono wyniki trzech konkursów, były panele dyskusyjne dla wydawców (i nie tylko), promocje książek i pokaz filmowy, spotkanie na temat twórczości i najnowszego dzieła ilustracyjnego Józefa Wilkonia oraz sesja szkoleniowa dla dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli, a także wykłady oraz konkurs recytatorski dla licealistów organizowany przez Instytut Filologii Słowiańskiej UAM oraz studencki kiermasz „Książka za książkę”.

Natomiast w centrum zainteresowania (dosłownie: bo w Holu Wielkim Collegium Maius) było 56 wydawnictw prezentujących swoje nowości wydawnicze. Oprócz niezawodnych wydawnictw najważniejszych ośrodków naukowych z całej Polski gościliśmy wydawców książek popularnonaukowych (Bellona SA, Ossolineum, Państwowy Instytut Wydawniczy, Prószyński Media, Publicat SA, słowo/obraz terytoria, Wydawnictwo Muzeum Historii Polski Wydawnictwo Sic!, czy też wydawnictwa Grupy Świadomych Wydawców: Amaltea, Blue Bird, Claroscuro, Cyklady, Dialog, Oficyna Naukowa, Poławiacze Pereł i Sedno).

Podczas Jubileuszowej Dwudziestki przedstawiliśmy także nowy pomysł na Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej. W dniach 24-26 marcu 2017 roku zapraszamy na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich na 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Mamy nadzieję, że dzięki temu dotrzemy do jeszcze większej liczby Czytelników i zachęcimy do przyjazdu kolejnych Wydawców.

Informacje o nowej edycji targów będą dostępne od 5 grudnia na naszej stronie wydawniczej www.press.amu.edu.pl oraz na stronie MTP www.strefawystawcy.pl

Zapraszamy do Poznania!