Podsumowanie 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej

21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Organizatorzy: Wydawnictwo Naukowe UAM, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Partnerzy: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych
Patronat honorowy:
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, JM Rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Prezydent Miasta Poznania
Termin: 24-26 III 2017
Miejsce:
pawilon 7, MTP
Ekspozycja czynna: godz. 10.00-18.00 (w niedzielę godz. 10.00-16.00)
Uroczyste otwarcie targów: 24.03.2017, godz. 11.00, scena, pawilon 7, MTP

Targi na Targach już za nami…

21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej (PTKNiP), a pierwsze organizowane przez Wydawnictwo Naukowe UAM wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi bardzo dobrze wpisały się w trwające w Poznaniu od 24 do 26 marca imprezy. Naszym targom towarzyszyły Targi Edukacyjne, Spotkania targowe „Książka dla Dzieci i Młodzieży i Rodziców”, a także Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji Edutec.

W uroczystym otwarciu wśród gości honorowych UAM reprezentowali prorektor prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz pełnomocnik rektora ds. rozwoju i zarządzania strategicznego – prof. dr hab. Zbyszko Melosik. Prof. Bogumiła Kaniewska wyraziła uznanie i zadowolenie z poszerzenia dotychczasowych spotkań targowych z książką na MTP o publikacje naukowe i popularnonaukowe, wręczyła także dyplomy oraz dwie statuetki (JM Rektora UAM oraz Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego) nagrodzonym Wydawnictwom w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką. Prof. Zbyszko Melosik w swoim wystąpieniu także podkreślił znaczenie targów książki naukowej i popularnonaukowej, które od lat już wpisują się w promocję miasta Poznania jako silnego ośrodka akademickiego w Polsce oraz miejsca przyjaznego dla rozwoju nauki i kultury.

Ponadto rozstrzygnięty został również Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową (o puchar prezydenta Poznania) oraz Konkurs o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki.

Ilość wyróżnionych i nagrodzonych publikacji jest dowodem na to, jak dobre książki zostały zgłoszone do konkursów.

Imprezy towarzyszące – m.in. panele i debaty z różnych zagadnień prawa autorskiego cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Podobnie warsztaty dla dzieci i młodzieży przygotowane przez studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej oraz studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych gromadziły bardzo wielu uczestników.

Przypomnijmy, że od tego roku zmienił się termin oraz miejsce PTKNiP – wiosenny weekend oraz przestronny pawilon na terenie MTP zostały docenione przez Wystawców. Jednak to dopiero pierwsza edycja tej imprezy w nowym miejscu i towarzystwie, więc Poznaniacy muszą się do tego faktu przyzwyczaić. Choć sprzedaż Wystawcy odnotowali w większości podobną  jak w poprzednich latach (choć liczyliśmy na więcej), to wierzymy, że każdy kolejny rok także w tym względzie będzie kolejnym sukcesem, a nasze wspólne działania z MTP z pewnością się do tego przyczynią. Po pierwszej edycji wiemy, co się sprawdziło, a co należy jeszcze udoskonalić.

Wyniki konkursów »