Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

Wydawnictwo Naukowe UAM już ponad 50 lat (od 1962 r.) działa jako jednostka ogólnouczelniana Uniwersytetu. Publikuje przede wszystkim monografie naukowe (w 50 seriach tematycznych), podręczniki, skrypty, słowniki, a także 25 czasopism naukowych (również w językach obcych). Rocznie ukazuje się ok. 150 tytułów. W ciągu tych lat za swoje osiągnięcia edytorskie otrzymaliśmy ponad 70 nagród, wyróżnień i nominacji, m.in. na Krajowych Targach Książki Akademickiej ATENA, Wrocławskich Targach Książki Naukowej, Nagrody Klio na Targach Książki Historycznej, nagrody Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki za najlepszy podręcznik akademicki oraz dyplomy i wyróżnienia w kolejnych edycjach Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych, organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich. Wydawnictwo Naukowe UAM otrzymało w 2009 roku Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (monografia Krzysztofa Kurka Teatr i miasto. Historia sceny polskiej w Poznaniu w latach 1782-1849), a w roku 2011 Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Konkursie na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki (podręcznik Alojzego Wosia Klimat Polski w drugiej połowie XX wieku).

Nasze książki prezentowane były na międzynarodowych wystawach polskiej książki naukowej organizowanych przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych w: Paryżu, Londynie, Lwowie, Rzymie, Sztokholmie, Wilnie, Pradze, Kijowie, Petersburgu i Dniepropietrowsku, Watykanie, Wiedniu, Madrycie, a także na międzynarodowych targach książki we Frankfurcie, Londynie, Zagrzebiu, Győr (Węgry) i Pekinie.

Wydawnictwo Naukowe UAM jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Poznańskich Dni Książki Naukowej, odbywających się nieprzerwanie od 1997 roku i gromadzących wydawców z całej Polski. Od 2013 roku targi rozszerzyły swoją formułę na Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej. Miejscem corocznych targów książki jest Collegium Maius.

Wydawnictwo jest jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Polskiej Izby Książki.

Wydawnictwo Naukowe UAM już ponad 50 lat (od 1962 r.) działa jako jednostka ogólnouczelniana Uniwersytetu. Publikuje przede wszystkim monografie naukowe (w 50 seriach tematycznych), podręczniki, skrypty, słowniki, a także 25 czasopism naukowych (również w językach obcych). Rocznie ukazuje się ok. 150 tytułów. W ciągu tych lat za swoje osiągnięcia edytorskie otrzymaliśmy ponad 60 nagród, wyróżnień i nominacji, m.in. na Krajowych Targach Książki Akademickiej ATENA, Wrocławskich Targach Książki Naukowej, Nagrody Klio na Targach Książki Historycznej, nagrody Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki za najlepszy podręcznik akademicki oraz dyplomy i wyróżnienia w kolejnych edycjach Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych, organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich. Wydawnictwo Naukowe UAM otrzymało w 2009 roku Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą książkę akademicką (monografia Krzysztofa Kurka Teatr i miasto. Historia sceny polskiej w Poznaniu w latach 1782-1849), a w roku 2011 Nagrodę Główną – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Konkursie na Najlepszy Podręcznik i Skrypt Akademicki (podręcznik Alojzego Wosia Klimat Polski w drugiej połowie XX wieku).

Nasze publikacje dostępne są w księgarniach naukowych na terenie całego kraju oraz wielu księgarniach internetowych. Sprzedaż wysyłkową powadzimy też za pośrednictwem księgarni internetowej www.press.amu.edu.pl.