Elementy algorytmiki dla początkujących

• Typ publikacji: Podręcznik, skrypt
  • Rok wydania: 2012
  • ISBN: 978-83-232-2446-4
  • Rodzaj oprawy: miękka, folia błyszcząca

Publikacja dostępna w formie elektronicznej na

Algorytmika to dziedzina wiedzy zajmująca się konstruowaniem algorytmów oraz poznawaniem i badaniem ich własności. Stanowi podbudowę szybko rozwijającej się dyscypliny naukowej, jaką jest informatyka. Podręcznik wprowadza Czytelnika w podstawowe zagadnienia algorytmiki, ukazując przy tym jej istotę i wszechobecność. Pomaga także w kształtowaniu i doskonaleniu specyficznego sposobu myślenia, jakim jest myślenie algorytmiczne.

Adresowany jest przede wszystkim do osób, dla których zagadnienia algorytmiczne stanowią nową tematykę i które po raz pierwszy mają do czynienia z problematyką konstruowania algorytmów. Przyjęto założenie, że potencjalny Czytelnik nie musi znać żadnego konkretnego języka programowania. Wszystkie algorytmy zostały przedstawione na takim poziomie szczegółowości, aby były zrozumiałe i łatwe do analizy.

Podręcznik może być wykorzystywany nie tylko na pierwszym roku studiów informatycznych, ale także na innych kierunkach studiów na uniwersytetach i politechnikach, na których są wykładane podstawy informatyki, a nawet w licealnych klasach informatycznych. Skorzystają z niego również słuchacze studiów podyplomowych z informatyki – nauczyciele zdobywający kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu w szkole.